Grønn = Min første obs. i år.                 Rød = LRSK, NSKF, og annet knask..
Nyhet! Nå har jeg opprettet reiseblogg - titt innom for å se på mine siste fugleturer...

Lørdag 1. Oktober '16
Starrsanger (Syre) (Kryss).
Dvergfluesnapper, Gulbrynsanger 5+ (Beiningen).
Fredag 30. September '16
Dvergfluesnapper (Dyrland).
Gulbrynsanger (Beiningen).
Torsdag 29. September '16
Dvergfluesnapper (Sørhåland).
Myrhauk (Hillesland).
Onsdag 28. September '16
Dvergfluesnapper, Gulbrynsanger (Sørhåland).
Gulbrynsanger, Musvåk (Beiningen).
Mandag 26. September '16
Hønsehauk 2, Tårnfalk, Kjernebiter, Gulbrynsanger 4-5, Gulerle, Svartryggerle, endel linerle, heipiplerke, meis, munk, gransanger og måltrost (Beiningen).
Søndag 25. September '16
Gulbrynsanger (Risdal).
Makrellterne (Stavasand).
Spurvehauk, Dvergfalk, Tårnfalk (Langåker).
Dvergspett (Brekke).
Fredag 23. September '16
Viersanger (Grødem/Syre).
Onsdag 21. September '16
Oreempid (Kvitsøy) (kryss)..
Tirsdag 20. September '16
Viersanger (Syre).
Gulbrynsanger min 4, Sanns. Rørsanger (Beiningen).
Torsdag 15. September '16
Gulbrynsanger (Tjøstheim).
Lite trekkfugl (Beiningen).
Onsdag 14. September '16
Noe bokfink, piplerke og trost - ellers lite trekkfugl (Beiningen).

Torsdag 8. September '16
Vendhals, Vintererle - ellers lite trekkfugl (Beiningen).
Vannrikse (Vikevågen).
Onsdag 7. September '16
Ikke så mye trekkfugl på Beiningen, men noen småflokker med Bergirisk, Tornirisk, Stær, Gråtrost, Trepiplerke, Heipiplerke og linerle. Tårnfalk, Gråfluesnapper, noen gransangere..
Fredag 26. August '16
Styltesnipe (Børaunen) (kryss).
Søndag 21. August '16
Svartstrupe m+f, Skogsnipe 3, endel brusfugl og heilo (Tjøstheim).
Onsdag 17. August '16
Vandrefalk, Myrsnipe 8, Steinvender 11, Enkeltbekkasin 10, Strandsnipe 9 (Taravika).
Tirsdag 16. August '16
Gråfluesnapper 3, Svarthvit fluesnapper 5, Vendehals, noe løvsanger (Beiningen).
Tirsdag 9. August '16
Sandløper 35, Polarsnipe, Myrsnipe 15 (Taravika).
Svarthalespove 8 (Kvilhaug).
Fredag 8. Juli '16
Bonapartesnipe (Børaunen) (kryss).
Lørdag 4. Juni '16
Vaktel (Beiningen).
Tirsdag 31. Mai '16
Tornskate (Longamyr).
Søndag 22. Mai '16
Gulsanger (Kårstø).
Dompap 2 (Tysværvåg).
Splitterne, Rødnebbterne (Åkrasand).
Fredag 20. Mai '16
Sandløper, Steinvender, Myrsnipe <>15, Sandlo <>15 (Taravika).
Mandag 16. Mai '16
Hortulan, Boltit 10 (Kvilhaug).
Boltit 8 (Hillesland).
Fredag 13. Mai '16
Trepiplerke (Tysvær).
Torsdag 12. Mai '16
Blåstrupe (Kopervik).
Lappspove (Taravika).
Onsdag 11. Mai '16
Småspove 8, Bergirisk 2, Rødstjert - lite fugl (Beiningen).
Tirsdag 10. Mai '16
Smålom 2 (Grødemsvatnet).
Mandag 9. Mai '16
Tyrkerdue 7, Vendehals, Rødsjert 7, Svarthvit fluesnapper, , Grå fluesnapper, Kornkråke, Svartkråke, mye tornsanger og buskskvett - ellers lite trekkfugl (Sørkarmøy).
Søndag 8. Mai '16
Fiskeørn, Sivhauk, Tårnfalk, Ub. kjerrhauk, Musvåk, Jaktfalk (Syre/Mjølhus/Grødem).
Vandrefalk (Åkramarka).
Steppehauk (Ådland).
Lørdag 7. Mai '16
Svartrødstjert, Sivsanger (Hillesland).
Gulerle (Taravika).
Trane 2, Rødstjert (Langåker/Dyrland).
Grønnstilk 2 (Liknes).
Fredag 6. Mai '16
Dverglerke (Liknes).
Svartrødstjert (Hålandsdalen).
Tornsanger, Tårnseiler, Gjøk, Møller (Skudeneshavn).
Boltit 5, Myrsnipe, Makrellterne, Buskskvett (Taravika-Nes).
Torsdag 5. Mai '16
Taksvale 3, Ringtrost (Hillesland).
Tirsdag 3. Mai '16
Dverglerke (Kopervik).
Fredag 29. April '16
Svartrødstjert (Naley).
Onsdag 27. April '16
Strandsnipe 3 (Hillesland).
Mandag 25. April '16
Vendehals Sy. (Beiningen).
Fredag 15. April '16
Varsler (Dyrland).
Torsdag 14. April '16
Sandsvale 8, Låvesvale - lite trekkfugl (Hillesland).
Mandag 11. April '16
Rødstilk 2 (Vikevågen).
Tundragås 8 ua. flaviostris (Hillesland).
Søndag 10. April '16
Tundragås 8 ua. flaviostris (Hillesland).
Fredag 8. April '16
Låvesvale (Beiningen).
Løvsanger Sy. (Sørhåland).
Polarmåke 2k (Skude Fryseri).
Torsdag 7. April '16
Duetrost, Munk, noen stillits (Beiningen).
Onsdag 6. April '16
Heilo 3 (Taravika).
Bergirisk (Ferkingstadhavn).
Tirsdag 5. April '16
Tornirisk 3 (Hillesland).
Mandag 4. April '16
Steinskvett (Beiningen).
Sildemåke 3 (Hillesland).
Søndag 3. April '16
Kjernebiter (i hagen).
Gransanger sy. (Grødem).

Fredag 25. Mars '16
Linerle sp. (Sørhåland).
Mandag 21. Mars '16
Orrfugl (Burmaveien).
Onsdag 16. Mars '16
Jordugle, Hubro (Longamyr).
Jernspurv (Syre).
Mandag 14. Mars '16
Sandlo, noen viper (Taravika).
Duetrost (Syre).
Søndag 13. Mars '16
Gråstrupedykker (Kårstø).
Fredag 11. Mars '16
Grønlandsmåke ad (Kopervik).
Torsdag 10. Mars '16
Skogdue 2 (Langåker).
Polarmåke (Skude Fryseri).
Onsdag 9. Mars '16
Polarmåke (Skudeneshavn).
Myrhauk, Vipe 10, Ringdue 7, noe gråtrost, mulig sidensvansflokk på ca. 10 (Hillesland).

Mandag 7. Mars '16
Polarmåke (Skudeneshavn).
Hubro 2 , Kattugle 2 (Skudenesområdet).

Fredag 4. Mars '16
Myrhauk, Spurvehauk (Hillesland).
Mandag 29. Februar '16
Gravand 2 (Taravika).
Myrhauk (Hebnes).
Torsdag 25. Februar '16
Polarmåke, Krykkje 7 (Skudeneshavn).
Jordugle, Fjellvåk (Sørkarmøyheiene).
Onsdag 24. Februar '16
Krykkje (Skudeneshavn).
Mandag 22. Februar '16
Tjeld (Åkrehamn).
Skjærpiplerke, vipe (Stavasand).
Søndag 14. Februar '16
Måltrost, Islom, Teist (Åkrehamn).
Lunde, Islom 2 (Stavasand).
Lørdag 13. Februar '16
Trekryper 3-4, Nøtteskrike 2, Ringdue 3 (Skudeneshavn).
Polarmåke (Skudeneshavn).
Jaktfalk (Vikevågen).
Torsdag 11. Februar '16
Myrhauk (Burmavegen).
Sivhøne 2 (Gylsethøra).
Lomvi (Husøy).
Onsdag 10. Februar '16
Hønsehauk, Ringdue (Syre).
Søndag 31. Januar '16
Mongolturteldue ua. meena (Kryss) (Flesland).
Ellers på samme foring: bl.a. Dvergspurv, Ringdue.
Fredag 29. Januar '16
Krikkand 4 (Tjøsvollsvatnet)
Storspove 7(Ådland).
Mandag 18. Januar '16
Hvithodespurv, Spettmeis, Løvmeis, Nøtteskrike, Gulspurv (Aga) (Kryss).
Fossekall(Etne).
Søndag 17. Januar '16
Varsler, Havørn Musvåk (Longamyr).
Lørdag 16. Januar '16
Fjellerke, Heipiplerke, Sanglerke, Kortnebbgås 6, Gråsisik <>40, Tundragås 6, Kanadagås (Hillesland).
Siland, Laksand (Skudeneshavn).
Varsler 2 (Burmavegen).
Gulspurv, Sædgås (Ferkingstad).
Duetrost, Bergand, Islom 3, Teist 2 (Stavasand).
Vannrikse 2 (Syre).
Mandag 11. Januar '16
Grankorsnebb 6 (Syre).
Fredag 8. Januar '16
Gråtrost, Rødvingetrost (Kvilhaug).
Sivspurv, Sjøorre (Stavasand).
Kaie, Tyrkerdue (Åkrehamn).
Sangsvane 3 (Risdal).
Torsdag 7. Januar '16
Bjørkefink (I hagen).
Onsdag 6. Januar '16
Pilfink, Fuglekonge (Syre).
Kongeørn, Enkeltbekkasin (Longamyr).
Fjellvåk, Musvåk, Havørn, Tundragås 43, Kanadagås, Rugde, Stillits (Hillesland).
Tirsdag 5. Januar '16
Kråke, Gråhegre, Gråmåke, Svartbak, Fiskemåke, Knoppsvane, Ærfugl, Havelle, Svartand, Kvinand, Toppand, Brunnakke, Grønnfink, Bokfink, Rødstrupe, Gjerdesmett, Spurvehauk, Vipe 15, Storskarv, Toppskarv (Sørkarmøy).
Mandag 4. Januar '16
Svarttrost, Skjære, Kjøttmeis, Blåmeis, Gråspurv (i hagen).




Dagbok for 2015
Dagbok for 2014
Dagbok for 2013
Dagbok for 2012
Dagbok for 2011
Dagbok for 2010
Dagbok for 2009
Dagbok for 2008
Dagbok for 2007
Dagbok for 2006
Dagbok for 2005
Dagbok for 2004
Dagbok for 2003
Dagbok for 2002
Dagbok for 2001
Dagbok for 2000
Dagbok for 1999
Dagbok for 1998